Borovský most

Rádi byste někam vyrazili, ale nenapadá Vás kam? Zeptejte se nebo si přečtěte naše doporučené výlety.
Odpovědět
Žižkovská Dělnická
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 11 poděkování

Borovský most

Příspěvek od Žižkovská Dělnická » sob 02. bře 2019 17:44:22

Dnes ráno jsem se probudil a zjistil, že je venku fakt hnusně.
Tak si říkám, že zajedu někam na výlet...Lepší než se válet na gauči. Díky své práci se dostanu legálně na mnoho jinak nepřístupných míst. Tak jsem to chtěl udělat malinko jinak.
Jistě jste slyšeli o nedokončeném dálničním mostu nebo také jako o
Hitlerově mostu
.

Jedná se o Borovský most.

Vzhledem k tomu, že je to pásmo hygienické ochrany 1. stupně , je tam vstup zakázán. Nicméně stejně jako ostatním, ani mně to nezabránilo se tam podívat. Možná si řeknete, to je ale hlupák, když leze někam, kam se nesmí a riskuje pokutu. Ano, riskoval jsem pokutu od policie. Na druhou stranu, vzal jsem s sebou pytel na odpadky a co jsem našel, to jsem posbíral a vyhodil v Praze do popelnice. Lidi jsou opravdu prasata a neumí se chovat.

Pokud už jste tam někdo byl, tak budete vědět, ale kdo tam nebyl, tak je to 56 km dálnice D1. Sjezd na Zruč nad Sázavou.
Pokračovat musíte na obec Kalná až do obce Hulice.

Jak bylo řečeno, je to ochranné pásmo vodní nádrže, která zásobuje Prahu pitnou vodou, takže dále budete muset pěšky. Auto lze zaparkovat v Hulicích u fotbalového stadionu nebo přímo ve středu obce, kde je malé parkoviště viz mapka.

Od parkoviště pokračujte směrem ke stadionu a pak dál směrem k lesu. Tam minete závoru se značkou zákazu vstupu. Pak už je to kousek. Jako první potkáte krátký most, který je dokončený. Vstup na most může být problematický, protože je to vysoko a není se čeho chytit. Nicméně někdo chytrý tam nechal žebřík. Pokud tam zrovna nebude, tak hledejte po okolí, protože ho pravděpodobně jen někdo ukryl.

Našli jste žebřík? Výborně, právě stojíte na mostě o který se nikdo přes padesát let nestará :D Zvláštní že? Ani ne, protože o mosty se u nás nikdo nestará ani tak :D Vzpomeňte si na mne, až pojedete přes jakýkoliv most. Zejména pak, když pojedete po D1. Na 38 kilometru je most přes malé údolí. Most přes to údolí jsem stavěl já, tak si ho užijte :)

Od malého mostu k velkému vás dělí malý krpál nahoru a pak pohodový sestup dolů. Všude jsou vyšlapané cestičky, takže nemáte skoro žádnou šanci zabloudit. Jak se říká, že všechny cesty vedou do Říma, tak tady všechny vedou k mostu :D Pokud někdo z vás zabloudí, tak ..... :D :D. Cestou dolů se dostanete až k nádrži a uvidíte most. Mezi mostem a vámi bude potok, takže se budete muset vrátit pár desítek metrů nahoru, aby ho bylo možné přeskočit a dostat se tak na velký most.

Pokud jste to dočetli až sem, tak jsem rád a už si jistě plánujete výlet.

Stále je tu riziko konfrontace s policií. Riziko je však malé a pokud se nebudete chovat jak Pražáci (ehm, sám jsem Pražák jak poleno :D), tak vám domluví a bude klid.

Užijte si to :) Je to zajímavé místo.
A nedělejte bordel, protože ta plechovka a ostatní věci se dají vyhodit ve vesnici.
Tak nebuďte prasátka a co si přineste, to si taky odneste.
hulice.png
hulice.png (3.81 MiB) Zobrazeno 197 x
IMG_20190302_113141_HDR.jpg
IMG_20190302_113141_HDR.jpg (3.86 MiB) Zobrazeno 197 x
IMG_20190302_114204_HDR.jpg
IMG_20190302_114204_HDR.jpg (2.67 MiB) Zobrazeno 197 x
Škoda Fabia III Style 1,2 TSI 81kW

Hunter of Drivers 2
Sváteční řidič
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Borovský most

Příspěvek od Hunter of Drivers 2 » sob 02. bře 2019 17:50:28

S tím pytlem na odpadky jsi mě dostal. 👍👍👍 Nádhera.

ÚsteckáJateční
Administrátor fóra
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Příspěvek od ÚsteckáJateční » sob 02. bře 2019 18:47:22

Hezký článek, suprové poctění.

Momentálně se nacházím 5km od Zruče nad Sázavou, kam jezdím z Prahy pravidelně každý víkend za přítelkyní.
Na mosty bych se taky rád podíval, ale byl jsem a stále jsem trochu zastrašen tím zákazem vstupu pod pokutou. Pokutu bych opravdu nerad, ale podle fotek to vypadá nádherně.

Želivka, pitná voda Prahy :lol:.

Jinak ten most přes to údolí. Nejsou to náhodou Hvězdonice? Tam je super pohled dolu, když člověk jede směrem Brno z Prahy.

Brzy až začne období tepla, tak se také budu muset podělit o nějaké zážitky, už se na to těším. Cestování autem je vždycky super :D

KolínskáNemocniční
Moderátor fóra
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od KolínskáNemocniční » sob 02. bře 2019 18:51:38

Super příspěvek a pěkné místo... Dost odlišné od míst na které jezdí lidé běžně, ale má své kouzlo už jen z fotek ... Nejspíš se někdy zastavím a porozhlednu se :) díky za tip!

PS: jaká hrozí pokuta?😃

Žižkovská Dělnická
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od Žižkovská Dělnická » sob 02. bře 2019 20:34:53

No, pokud vím, tak za porušení zákazu vstupu do toho ochranného pásma je 20 tisíc pokuta :D Což je za obyčejný výlet celkem na prdlačku :D Proto jsem psal, že je potřeba se nějak chovat a mělo by to být ok :D věřím, že by to PČR řešila individuálně, ale nevím. V turistické sezóně bych tam nešel :D
Škoda Fabia III Style 1,2 TSI 81kW

Odpovědět