Jakou máte v autě kameru?

Diskuse o čemkoliv, co se alespoň trošku týká aut, dashcam a všeho, co k tomu patří.
Pokud je to něco, co se nehodí nikam, tak použijte Off-Topic.
Odpovědět
KolínskáNemocniční
Moderátor fóra
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Jakou máte v autě kameru?

Příspěvek od KolínskáNemocniční » čtv 28. úno 2019 13:04:08

Zdravím,

Zde se nám můžete pochlubit s tím jakou máte kameru a stručně zhodnotit, jestli by jste ji doporučili a nebo ne, popřípadě proč :)

Já začnu...

Vlastním kameru BLAUPUNKT DVR BP 2.5 FHD
Pořizovací cena byla kolem 1800Kč, takže už podle toho se dá usoudit, že o žádný zázrak nepůjde
Kamera točí ve Full HD 1920x1080p a úhel záběru je 170°
Co se týče obrazu... Pokud se jedná o záběry natočené ve dne(za světla), tak jsou poměrně kvalitní a vypadají povedeně, ale nepřeji Vám tuto kameru za šera a nebo nedej bože za tmy! Jediné co na kameře rozeznáte jsou světla a to ještě velmi špatně... Samozřejmě za tu cenu se asi žádný zázrak očekávat nedá, tudíž tuto kameru nemám důvod moc kritizovat..
Také mi zde chybí tlačítko na zamykání záběrů... Nebo jsem ho alespoň nenašel :lol: , takže záběry hledám na kartě jako blázen vždy, když je potřebuji ...
Dle mého kamera do začátku stačí a pokud nemáte v plánu svá videa dávat na YouTube, tak stačí určitě :!:

Pokud by mělo dojít na mé hodnocení tak 2/5

A jakou máte vy? Jste s ní spokojeni?
Přílohy
BLAUPUNKT DVR BP 2.5 FHD.jpg
BLAUPUNKT DVR BP 2.5 FHD.jpg (18.86 KiB) Zobrazeno 160 x

Poděbradská Lázeňská
Člen dashcam scény
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Jakou máte v autě kameru?

Příspěvek od Poděbradská Lázeňská » čtv 28. úno 2019 20:03:12

Obrázek

Ahoj. Já používám kameru Truecam A4, což je nejlevnější dashcam kamera od této firmy.
Její pořizovací cena byla cca 2200kč. Kamera je schopna zachytit obraz v rozlišení 1920x1080p a 30fps.
Záznam z jízdy ve dne je poměrně kvalitní, ale velikou nevýhodou této kamery je opravdu bídná kvalita záznamu během zhoršených světelných podmínek. V noci je schopna zachytit objekty pouze při přímém nasvícení světlomety a pouze do několika málo metrů před autem.

Záběry z kamery můžete najít na mém kanále https://www.youtube.com/channel/UC5Gwgx ... subscriber

Kamera disponuje funkcí zamykání záznamu, tlačítkem pro pořízení fotky. Dále je zde funkce G senzoru pro případ nárazu a uzamknutí záznamu v případě nehody a funkce detekce pohybu pro případ, že Vaše auto někdo nabourá během vaší nepřítomnosti. Tyto pokročilejší funkce bohužel nemohu hodnotit, jelikož jsem je zatím ani jednou nevyužil.

Velikou výhodou této kamery je možnost zapojení GPS lokátoru, který Vám následně do záznamu přidává aktuální rychlost vozidla. Tato funkce funguje poměrně dobře, pouze v místech se slabým signálem GPS má delší prodlevu s určení správné rychlosti. Druhou výhodou tohoto GPS lokátoru je upozorňování na statické radary. Zhruba 500m před příjezdem ke statickému radaru Vás kamera upozorní hlasově i vizuálně na blížící se radar a sdělí Vám maximální povolenou rychlost v daném úseku. Tato funkce funguje velmi spolehlivě a zachránila mě tím již několikrát před zbytečnou pokutou.
Nevýhodou tohot GPS lokátoru je, že není součástí balení samotné kamery, ale je k dispozici pouze za příplatek cca 1000kč.

Celkové hodnocení: 3/5

ÚsteckáJateční
Administrátor fóra
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Příspěvek od ÚsteckáJateční » sob 02. bře 2019 14:54:35

Já osobně mám truecam A7s, ale spokojený s ní opravdu nejsem... Když jsem jí kupoval, když vyšla do obchodů, tak stála něco kolem 4 tisíc, ale zklamání přišlo již po prvních pár měsících, kdy se kamera začala samovolně vypínat.
Ovšem toto nezůstalo jedinou závadou, kterou kamera má...

Po dalších pár měsících na kameře začal problikávat obraz do fialovozelene barvy a pomohl vždy jen restart kamery.
Dále také přestal fungovat GPS modul, tudíž kamera už ani nemluví a už neukazuje ani rychlost...

Další věcí bylo, že kamera přestala ukládat zamčené záběry, takže to není tak, že se něco stane, stisknu tlačítko a kamera to uloží, to opravdu ne... Kamera naopak celou věc vesele přemaže jiným záběrem.

Co se poměru cena/kvalita týče, tak také velké zklamání, protože aby kamera byla schopna zachytit kvalitní záběr, tak je nutné použít CPL filtr, který ani s ohledem na cenu kamery není její součástí... Je to výdaj dalších cca 500Kc, což není hodně, ale konkurenční kamery nižších cenových kategorií jsou již tímto filtrem vybavené a mají mnohem lepší kvalitu záběrů.

Závěrem, bych rád řekl, že pokud nad touto kamerou přemýšlíte, tak ruce pryč, je to jedno velké zklamání.

Žižkovská Dělnická
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od Žižkovská Dělnická » sob 02. bře 2019 15:14:17

Ahoj, já mám TrueCam A7s. Je v podstatě stejná, jakou má Lázeňák.
Stojí malinko víc a občas i funguje :D
Také má GPS modul, ale za ten se nepřiplácí dodatečně, protože je součástí balení.
Záběry ve dne jsou fajn. Dříve jsem používal HDR rozlišení, ale pak jsem přešel na nejvyšší možné rozlišení kamery 2560x1080 30P. Jsem s tím více spokojen.
Kamera má nastavitelnou délku smyčky (1 min až ležatá osmička), G senzor (je potřeba nastavit na nejnižší citlivost, jinak po jízdě na D1 budete mít hromadu záběrů o ničem a plnou kartu), tlačítko na uzamykání záběru (velice se hodí, protože po měsíci nevím, co jsem tím uzamknutím myslel), LED přísvit (taky se hodí, každej pak vidí, že si to neumíte vypnout a není nic lepšího než bejt za světlušku). V balení je přísavný držák ( pro mne je výhodný, protože stále měním auta), který můžete rovnou vyhodit, protože se kamera neuvěřitelně klepe, takže kdo má kameru jen ve svém vlastním autě, tak je potřeba koupit nalepovací držák. Nicméně i ten se časem vyžvejká a je potřeba ho vypodložit kouskem složeného papíru nebo tak.
Celkově je kamera super. Občas má své dny a nenahraje zvuk nebo nenahraje vůbec nic. Dokáže prý jen 32GB kartu...mám tam 64GB a jede to v pohodě.
Noční záběry jsou slabší, ale i tak to celkem jde.
Hodnocení: 4/5
Škoda Fabia III Style 1,2 TSI 81kW

Kukyna#
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od Kukyna# » ned 03. bře 2019 20:11:33

Mám stejnou , blaupunkt a záběry ujdou , cenově bych do toho víc nevrazila :D
A zamyká se to tlačítkem menu 😅👌
Ale nechápu že ty pásky nedělaj.takže dvě auta a čau 😅

KolínskáNemocniční
Moderátor fóra
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od KolínskáNemocniční » ned 03. bře 2019 21:00:00

No vidíš, o tom zamykání jsem vůbec nevěděl! Díky moc!😁👌 Usnadní mi to spoustu práce ...
A co se týče pásek, tak 3M pásku můžeš koupit kdekoliv... Třeba i objednat za pár korun z Číny v rozměrech jaké potřebuješ nebo ve větších, a jen nějak rozumně zastřihnout 😁👌

Velkomeziříčská balírenská
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od Velkomeziříčská balírenská » stř 06. bře 2019 6:25:37

Já používám Navitel R1000, kvalita záběrů je v rámci ceny (okolo 2k) celkem přijatelná. :)

Hurvajs.Spejblu
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od Hurvajs.Spejblu » sob 09. bře 2019 23:19:46

Taky se přidám, SJCAM SJ5000x elite, což je outdoor kamera, nebo akční kamera, každý tomu říká jinak. Prostě to čínské rádoby GoPro.
Vozím ji jak v autě v držáku tak v pouzdře na kole.
V autě jsem si doteď nedodělal napájení, takže ji pořád jako blbec nabíjím. Ale alespoň jsem přikoupil náhradní baterie. :-)
I když nějaký auto-mód má, funguje stejně jenom na zap/vyp, neumí zamykat soubory. Takže všechno je potřeba znovu projít a najít, což je dost otravný. A procházet 45GB záznamu je fakt radost, takže to radši dělám průběžně. :-)
Velká výhoda je stabilizace obrazu (zvlášť na našich silnicích).
Nevýhoda je v noci, co se nestane přímo před autem prostě není vidět.
Takže celkově, v autě nic moc, na kole super.

Odpovědět