Prasárna od PČR?

Diskuse o čemkoliv, co se alespoň trošku týká aut, dashcam a všeho, co k tomu patří.
Pokud je to něco, co se nehodí nikam, tak použijte Off-Topic.
Odpovědět
KolínskáNemocniční
Moderátor fóra
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Prasárna od PČR?

Příspěvek od KolínskáNemocniční » pon 04. bře 2019 19:02:02

Zdravím,

Dnes se ke mně dostalo toto video ... Než budete pokračovat ve čtení, prosím o zhlédnutí...

Zdroj: youtu.be/VURmHtBu9TE
Velkomeziříčská Balírenská

Na videu je zcela zřetelně vidět, jak PČR tlačí na řidiče v Audi (který předjíždí), aby jim uvolnil levý pruh ... Předjíždějící řidič tedy ochotně vyhoví, přidá a umožní volný průjezd policejnímu Superbu...
Řidič v Audi asi maximální povolenou rychlost nedodržel, o tom žádná, ale to určitě neomlouvá řidiče policejního Superbu, který musel jet ještě rychleji, a to bez majáků ...

Toto video mě poněkud rozhodilo a silně nesouhlasím s chováním PČR v této situaci ...
Nejvíce mě štve to, že se video určitě neobjeví například na TV Nova, která z 90ti procent řeší úplné nesmysly a řidiče, kteří dávají svá videa na internet, poučují jak je jejich jízda nebezpečná a nezodpovědná a hrají si na to, jak spasí české a slovenské silnice a dálnice..

Vsadil bych boty, že toto video se v žádné takové "povedené" televizi, či stránce neobjeví ...

Jaký názor na to máte vy?:)

Hunter of Drivers 2
Sváteční řidič
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Prasárna od PČR?

Příspěvek od Hunter of Drivers 2 » pon 04. bře 2019 19:28:16

Ahoj. Asi jo. Ale neměřili ho už předtím zezadu? Třeba je dojel "rozdílem třídy". ☺️
Každopádně kamion byl chuj. ☺️ Šťastnou cestu.

ÚsteckáJateční
Administrátor fóra
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Příspěvek od ÚsteckáJateční » pon 04. bře 2019 21:54:58

Tu PCR asi nemá smysl moc řešit, podle mě ho akorát měřili, nicméně je pravda, že takhle se na někoho lepit a tlačit ho je opravdu pro řidiče nepříjemný... Většinou člověk přidá, protože neví, proč ten druhý spěchá a snaží se mu logicky uhnout... Já vlastně ani nemůžu nic říct proti lidem, co spěchají, protože nikdy nevíte, proč spěchají... Třeba se někomu z jejich rodiny něco stalo a oni jsou prostě ve stresu a jedou rychleji než by měli... Nebo naopak mohou někoho vézt do nemocnice, což je v zákoně definováno jako krajní nouze a v tento moment se přestupky neřeší, pokud je pak u soudu dokázáno, že se opravdu jednalo o krajní nouzi.

Co se toho kamionu týče, tak na dálnici se s tím setkávám velmi často... Většina kamionaku to tam takhle sprostě pošle, ale věřím, že stále existují i kamionaci, kteří mají rozum a berou ohledy... Každopádně, záběr na videu je opravdu prasárna.

Velkomeziříčská balírenská
Člen dashcam scény
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od Velkomeziříčská balírenská » úte 05. bře 2019 12:36:20

Ahoj,

abych objasnil situaci "za mnou", tedy před tímto videem. Já (vlastně autor videa - fanoušek :) ) měl na tempomatu 150 km/h - přejel výjezd z dálnice a všiml si vjíždějícího bílýho Supa, vypnu tempomat, protože vidím, že Sup "startuje". Jel za mnou odhadem 130km/h (takže se pomalu blížil) a normálně se k němu zezadu přiblížil řidič Audi (kterého jsem předjel asi kilometr předtím) - ten tam měl tak 140, Sup mu uhnul a nechal ho jet, poté předjeli oba mě a zbytek už vidíte ve videu.

Co se týče druhého záběru, pochopil bych to, kdyby nás jel štrůdl aut.

Jinak budu rád, když se na YT kouknete i na moje další videa :)

Díky

Odpovědět